Kdo je Milena Bertolini, vodja ženske reprezentance

Milena Bertolini je trenerica italijanske ženske nogometne reprezentance. Spoznajmo ga bolje.

Milena Bertolini je selektor nogometne reprezentance italijanskih žensk , ki je imel prednost, pri čemer je štafetno palico od nekdanjega trenerja Antonia Cabrini , o vodi Azzurre v zaključni fazi svetovnega pokala po več kot dveh desetletjih.

Prve tekme so šle zelo dobro in Azzurre je z zbiranjem dveh zmag in enega poraza uspel priti v četrtfinale , resnično čudovit rezultat.

Kdo je Milena Bertolini

Milena Bertolini se je rodila leta 1966 v Correggio in že od malih nog se je strastno ukvarjala z nogometom, ko je začela igrati v moštvu svoje matične države. V naslednjih letih bo igral tudi v vrstah Reggiane , Bologne in drugih manjših ekip.

Prvo trenersko nalogo je prejela na klopi ženskega moštva Foroni , kjer je osvojila svoj prvi italijanski pokal . Z isto ekipo bo lahko osvojil italijanski super pokal in svoje prvo prvenstvo.

Mesto tehnične komisarke italijanske ženske reprezentance je dobil avgusta 2021 in od tam se je začel vzpon proti svetovnemu prvenstvu , ki ni bil pravi cilj, saj je moštvo s tega tekmovanja manjkalo vsaj 20 let in uspešno uspelo. V resnici, v 2021, svetovno prvenstvo v Franciji je Azzurre izkazali, kljub temu, da je nogomet žensk ni tako priljubljena.

Bertolini se v svoji trenerski karieri lahko pohvali, poleg treh prvenstev , 3 italijanskih pokalov in 4 italijanskih super pokalov , tudi 6 "zlatih klopi" , nagrade, ki je bila rezervirana za najboljšega trenerja prejšnjega prvenstva v seriji A. Bogata kariera je bila sestavljena iz številnih uspehov in prepričani smo, da jih bo videl še toliko v prihodnosti.

Oglejte si to objavo na Instagramu

Velika hvala vsem Italijanom in vsem Italijanom, ki so se zaljubili v ženski nogomet v upanju, da se lahko spremeni in utrdi v veliko LJUBEZEN, tako da se bo DREAM nadaljeval ...

Objava, ki jo je 1. julija 2021 ob 10:38 objavila PDT, ki jo je delila Milena Bertolini (@bertolinimilena)